Kozlobr
Kozlobři připomínají obrovité horské kozy. Mají rohy, jsou hustě porostlí srstí a na nohou mají kopyta. Ruce si však stále zachovali lidské, i když i ty jsou porostlé srstí a mají jen tři velice silné prsty s velice tlustými nehty.
Kozlobři jsou míšenci obrů a minotaurů. Vznikli v horách, poblíž vesnice odkud minotauři pocházejí. Za jejich vznikem stojí spojenectví těchto dvou ras v boji proti nemilosrdným horským živlům, které často bylo stvrzováno manželstvím. Tehdy se však objevily zvláštní účinky kletby, která trápí minotaury. Děti, které měli takto smíšenou krev, připomínali spíše vzhledem horské kozy než býčí vzhled minotaurů. Odtud pochází název této smíšené rasy, kozlobři.
Umí mluvit obecnou a až na výjimky minotaurskou řečí s výrazným mečivým přízvukem.
Kozlobři jsou oproti většině ostatních míšenců velice dobře přijímaní ve společnostech obou svých rodičů. Může za to jednak to, že v horách odkud pochází jsou schopnosti které mají mnohem důležitější než jejich původ, a jednak to že manželství jejich rodičů je stvrzení aliance kterou většinou obě strany podporují. Někdy však naopak jejich vlastní rodiče k nim chovají zášť, neboť mnohdy nevstoupili do manželství dobrovolně, ale byli přinuceni společností. Proto mnoho kozlobrů v raném věku opouští své domovy a vydávají se hledat štěstí do širokého světa. V něm se mnohdy uplatňují jako válečníci, ale i v jiných povolání se umí prosadit.
Rodová zvláštní schopnost: Běh kozla
Kozlobři se mohou rozhodnout běžet na všech čtyřech, místo běhu po dvou. Pokud tak učiní, dokáží se pohybovat mnohem rychleji i když při tom vypadají trochu komicky.
Díky této schopnosti může provést přesun/sprint jako krátkou akci místo jako dlouhou. Do tohoto časového úseku je zahrnuto i to že si rychle předměty které máš v ruce uschováš a po ukončení cesty je zase vyndáš. Díky tomu se ještě stihnou připravit na útok soupeře a bránit se svým obranným číslem nebo mohou celé kolo sprintovat/přesouvat se a tak překonat dvakrát takovou vzdálenost jakou je jejich pohyblivost.
0 komentářů